[accordion collapsible=”true”]
[pane title=”Текущи проекти”]
Транснационален Европейски Проект „EASE AND SEЕ Enabling Actions for Social Enterprises in South East Europe”
Италианската търговска камара в България е партньор по проекта „EASE AND SEЕ Enabling Actions for Social Enterprises in South East Europe”.
Проектът е насочен към различни дейности целящи да насърчат иновациите в социалното предприемачество в страните-участнички в проекта, вземайки предвид ролята на социалните предприятия, която имат в мрежата за правене на бизнес а не само тяхната социална мисия.
Специфичните цели на проекта, който е с продължителност от 24 месеца, са:
- Иновативни услуги посветени на социалните предприятия
- Насърчаване на иновативно мислене в социалните предприятия чрез активиране на конкретно сътрудничество между традиционните пазарни субекти и социалните предприятия и насърчаване създаването на иновационни клъстери.
- Създаване на мрежи, които да могат да работят по правни и оперативни програми за устойчиво развитие в областта на социалното предприемачество.
- Увеличаване на броя на договори, оферти, търговските предложения, ръководени от социалните предприятия в Югоизточна Европа.
- Да спомогне за повишаване на равнището на заетост в Югоизточна Европа.
Партньори по проекта са град Венеция, в ролята на водещ партньор, Венето (Италия), ARGE (Австрия), Агенция за развитие на Нова Горица (Словения), Pannon Business Network (Унгария), Търговска промишлена камара в Сърбия и Италианска търговска камара в България, участват и някои стратегически асоциирани партньори.
[/pane]
[/accordion]
[accordion collapsible=”true”]
[pane title=”Реализирани проекти”]
[divider type=”1″]
[/divider]
Life Long Learning – Leonardo Da Vinci PrOgramme
Трансфер на иновации 2009
Проект “EIBG – European Integrated Business Growth for female owned enterprises”
Партньори: Womens Business Development Agency (UK – водещ партньор), Италианска търговска камара в България (BG – партньор), J&AB Associates (UK – core partner), CCIAA Biella (IT – core partner), West Midlands in Europe Office (UK – core partner), Polish Chambers of Commerce (PL – core partner)
[divider type=”1″]
[/divider]
PHARE PROJECTS /2003/064-722 DESEEC
1-ва среща – Февруари 2004 – Падуа – “Отношенията Институция-предприятие за развитието на местната икономика”
2-ра среща – Февруари 2004 – Любляна ( Словения)– “ Достъп до кредити за МСП: актуални проблеми, ролята на обществените организации, възможности за развитие”
3-та среща – Март 2004 – Падуа – “Възможности и развитие на територията: възможности и общи усилия в cтраните от Нова Европа”
PHARE PROJECT /2004/082-863-201
FASTER “Food and Safety towards enlarged relationships for a new Europe”
1-ва среща – Maрт 2005 – Леняро ( Падуа) – “Animal traceability”
2-ра среща – Юни 2005 – Леняро ( Падуа) – “European Food safety: the roadmap”
3-та среща – Септември 2005 – Леняро ( Падуа) – “Scambi di prodotti agroalimentari di qualità nel mercato europeo allargato”
[divider type=”1″]
[/divider]
ПРОЕКТ PARSEC C8 – Партньорство на страните от югоизточна Европа Коридор 8
Подпомаган от Търговската Камара на гр. Киети и съфинансиран от норматива 84/2001, отнасящ се до “Условия за италианското участие в стабилизирането, реконструкцията и развитието на Балканските страни”, в който се предлага децентрализирано коопериране между включените 12 търговски камари и партньори от Албания, България, ex югославската република Македония( географския район наречен от Европейската Общност Коридор номер 8). За допълнителна информация : www.ch.camcom.it
[divider type=”1″]
[/divider]
ПРОЕКТА CC Factor: The Chambers of Commerce Growing Together”
Подпомаган от Търговската Камара на гр. Верчели и CEI ( Централно европейската Инициатива), насочен към създаване на тесни връзки между Търговските Камари в зона СЕI и улесняване на предприемачите в стремежа им да се установят на нови пазари. Италианската Търговска Камара в България участва в качеството си на партньор по проекта, изпълнявайки функциите по координация и помощ на участниците по проекта ( Търговските Камари и Палати на София, Пловдив, Варна, Хасково и Ямбол). За допълнителна информация : www.ccfactor.it .
[divider type=”1″]
[/divider]
BG161РО001/4.2-01/2008 „Подкрепа за междурегионално сътрудничество и обмен на най-добри практики”
“ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА “РЕГИОНАЛНО РАЗВИТИЕ” 2007-2013
Приоритетна ос 04: “Регионално развитие и коопериране”
Цел 4.2: “Междурегионално коопериране”
Проектът има „Подкрепа за устойчиво развитие на туризма в Община Елена чрез обмен на най-добри практики за интеграция на културното и приридно наследство” за цел създаването на предпоставки за устойчиво развитие на туризма в община Елена, чрез обмяна на най-добри практики за развитието на туристическия сектор и интеграцията на специфичното културно и природно наследство. Проектът ще се осъществи чрез сътрудничество и обмяна на най-добри практики с партньори – представител на местната власт – община Монтефалко, Италия и на неправителствения сектор – Италианска Търговска Камара – България. Така целта и концепцията на проекта съответстват на основната цел на настоящата схема за подкрепа на обмена на ноу-хау и най-добри практики, посредством междурегионално сътрудничество между общини и представители на неправителствения сектор в рамките на Европейския Съюз. Основна цел на проекта е да допринесе за трансфера на добри практики и акумулирането на опит от страна на община Елена за устойчивото развитие на туризма, съобразен със специфичното земеделско, културно и природно наследтво на региона. В тази връзка, проектното предложение цели създаването, в дългосрочен план, на възможности за устойчив икономически растеж и заетост на местното население, чрез развитието на нов туристически продукт и равномерно разпределение на туристическия поток към вътрешните територии на целевия регион, посредством развитието на специфичен маркетинг и управление на дестинациите.
[/pane]
[/accordion]